גירונה, קטלוניה

עיירה קטנה, מעין הכלאה בין פירנצה באיטליה לעיירה פרובנסיאלית מדרום צרפת. מתחילים בלהסתכל מרחוק, על הנהר והבתים התלויים וזה מרשים  בפני עצמו,  אבל כשנכנסים לתוך סמטאות העיירה עצמה מגלים עיר אחרת לגמרי. בואו כנסו איתי לפרק של משחקי הכס. 

הקתדרלה של גירונה (או הספט של ביילור) 

העיר היתה חלק נכבד מאד מצילומי הסדרה משחקי הכס, ולא סתם. רק מההליכה בסמטאות העיר העתיקה תכולו  ממש להרגיש שאתם בתוך אחד הפרקים. בגירונה צולמו חלקים מהספט של ביילור, את הסמטאות של אריה העיוורת, תוכלו לדמיין  את טומן ומרג׳ורי נשבעים אמונים לאלים ואת סרסיי מגולחת ומדממת יורדת לכיוון מצעד הבושה שלה. 

 

הקתדרלה של גירונה

בנייתה של הקתדרלה החלה במאה ה-11 בסגנון האדריכלות רומנסקית, עברה שיפוצים והרחבות של אדירכלות גותית עד סיומה של הבנייה במאה ה-18.  תוכלו להיאבד ברלובות הסובבים  אותה,  בגינות הקטנות ובמדרגות שלא ברור לאן מובילות. נסו לעצור גם בחומות  העיר, אליהן ממש ניתן לעלות ולצפות בנוף המרהיב. 

 

 איפה עוצרים לאכול?

בפינה קטנה, בחנות מלאה הפתעות, תמצאו את הארטיקים של השף הספרדי המפורסם- ג׳ורדי רוקה, שנחשב לשף פטייסר הטוב בעולם. כן כן, ההוא מנטפליקס עם הגלידה בצורת אף. 

 

גם המסעדה שלו, שתופסת בעצמה מקום מרשים בדירוגים העולמיים, נמצאת בגירונה – הזמינו מקום מראש!

 

אני חייבת להודות שלא היה לי כל כך טעים. ניסיתי שני ארטיקים (הדראת׳ ווידר ופסל השיש שאתם רואים בתמונה), והם היו ככה ככה. לא סיימתי אותם. 

אבל הארטיק המפורסם, שמוגש גם במסעדה שלו, הוא האף האדום - אולי זה יותר מוצלח.

 info@ilanana.com  |  TRAVEL BLOG

  • Black Facebook Icon
  • Black Instagram Icon
  • Black Pinterest Icon

© 2018 by Ilana Lanchon. all rights reserved.
Please do NOT use the photos or text without my permission. as an IP lawyer I will enforce my rights. 
אנא הימנעו מלהעתיק או לעשות שימוש בטקסט ובתמונות. כעורכת דין לזכויות יוצרים לא אהסס לפעול משפטית על מנת להגן על זכויותיי.