top of page

ולנסיה

לעיר השלישית בגודלה בספרד יש שפה משלה ותרבות משלה שכוללת מלחמות שוורים ושמלות משי צבעוניות, גאוות מטבח של פאייה מקומית (ה-20 לספטמבר, יום הפאייה העולמי, הוא יום חג בעיר). האדריכלות משוגעת לחלוטין (הקתדרלה של ולנסיה היא הבניין הכי רגוע בעיר) ואומנות הרחוב מתפוצצת מכל פינה ובניין, קשה למצוא שנשארו קירות לבנים בעיר העתיקה. ובכלל, האזור העתיק (באופן לא מפתיע) הוא המקום להיות בו. ולישון בו. ולאכול בו. 

ולנסיה ספרד דרום בלוג טיולים טיפים

אז מה שווה לראות?

חפשו חדר במרכז העיר העתיקה ובדקו את onehotel.com

החלק העתיק זה האזור שמצפון לתחנת הרכבת ומדרום לערוץ היבש של הנהר. משם כמעט כל מה שתרצו יהיה במרחק הליכה. חוץ מזה, ברחובות העתיקים אפשר להסתובב שעות. זו באמת לא בעיה, המבט רץ בין האומנות על הקירות לחיפוש אחר המסעדה ממנה מגיעים הריחות הנפלאים... אבל למה בכל זאת אפשר לשים לב במיוחד?

 

היכל הסחר בבניין המשי העתיק משנת 1483 מרשים במיוחד בזכות עמודי השיש המיוחדים שלו והוא אחד המבנים היחידים בעיר ששווה באמת להיכנס להתרשם יותר מפנים המבנה מאשר מהחזית החיצונית שלו. לעומתו, חזית ארמון המרקיז היא אטרקציה בפני עצמה. ארמון האצולה המדהים הזה, Palace of the marues de dos aguas, בסגנון רוקוקו היה ביתה של מרקיז דון אגואס, וכיום שוכן בו המוזיאון הלאומי לקרמיקה. גם אם אתם לא מעוניינים להיכנס למוזיאון (או לשלם את מספר היורואים שעולה כניסה למוזיאון) עדיין כדאי להגיע להתפעל מחזית הבניין.

החצר הפנימית  בבניין הסחר העתיק של המש. אפשר לקחת סיור או אודיו גייד -  זה יחיסת ביקור קצר, אין המון מה לראות. 

כמה שזה יפה. כל החזית החיצונית, בכל צדדי הבניין - שווב לעשות סיבוב!

העיר העתיקה
ולנסיה ספרד דרום בלוג טיולים טיפים

אמנות רחוב בולנסיה

אומרים על כל עיר שיש בה אמנות רחוב ושהמקומיים מתגאים בקירות הצבעוניים שלהם. אין עיר שהאמרה הזו יותר נכונה לה אשר ולנסיה. נדמה שזהו חלק בלתי נפרד ממה שהופך את העיר לכה מיוחדת ואהובה על צעירים. אמנות הרחוב היא בכל סגנון, בכל צורה, על כל בניין שתרצו - יש מספיק כדי שכולםםםםםם יתלהבו. אז תפקחו עיניים ואני מבטיחה לכם שלא תוכלו להפסיק לצלם. אם ממש תרצו, יש אינספור סיורים במציעים מסע בעקבות אמנות הרחוב של העיר. לכו על זה ! 

ולנסיה ספרד דרום בלוג טיולים טיפים

מה עוד?

 עוד בקטגוריות המבנים המיוחדים מאד נמצאים גם הבית היהודי (בניין שעוצב כולו בסגנון ארט דקו עבור בחור יהודי שביקש להציב מגן  דוד מעל דלת הכניסה ולכן נקרא בפי הציבור ״הבית היהודי״). וארנת השוורים (הזירה שלבה נערכים מלחמות השוורים והמטאדורים) מ-1850  שנמצאת בצמוד לבית היהודי.

LA ESTRECHA

בין סמטאות העיר העתיקה יש את הבניין שמגדיר את עצמו כבניין הצר ביותר באירופה. 107 ס״מ רוחב.

עם זאת, אני לא בטוחה שלא מדובר בעבודת שיווק מושקעת של הבר הצמוד.

נכון שרואים ראש של מקלחת כשהחלון בקומה הראשונה פתוח – אבל זה עדיין יכול להיות שם בכוונה להטעות.

ולנסיה ספרד דרום בלוג טיולים טיפים
ולנסיה ספרד דרום בלוג טיולים טיפים

ככה זה נראה מבחוץ.

הבניין הכי צר באירופה.

יש לכם מושג יותר טוב ממני?

שלחו לי הודעה וספרו לי ! 

TORRES DELS SERRANS 

מהמבנים השמורים ביותר בעיר,  נבנו כחלק מרשת ההגנה על העיר במאה ה-14. היום אפשר תמורת תשלום סמלי לעלות לתצפית נפלאה על העיר.

מה נמצא מחוץ לעיר העתיקה?

 

יש חלק אחד בעיר שנקרא ״עיר האומנויות״ והוא מלא מבנים מודרניים, מוזיאונים ואקווריום הענק ביותר באירופה. מה שמיוחד בקבוצת  המבנים הזו היא האריכטוקורה המודרנית המרשימה שמגיעה בניגוד מוחלט לכל מה שתייר מממוצע  חווה בולנסיה עד לרגע שהוא מגיע לעיר האומניות. שני קווי אוטובוס מגיעים ישירות עד לשם ממרכז העיר העתיקה. שאלו במלון וישמחו להסביר לכם בקלות.  מבין המוזיאונים המעניינים נמצאים 

PALAU DE LES ARTS REINA SOFIA // HEMISFÈRIC // PALAU DE LES ARTS REINA SOFIA